Rolety zewnętrzne

To rozwiązanie jest dla Ciebie, jeśli:

Chcesz zmniejszyć koszty ogrzewania.
Rolety zewnętrzne wypełnione są w środku pianą poliuretanową, która stanowi doskonałą termoizolację. Po zamontowaniu rolet zewnętrznych, termika okien polepsza się o około 30%. To tak, jakby dozbroić okno w dodatkową szybę, którą możemy całkowicie opuścić, lub opuścić częściowo, jednocześnie zachowując dopływ światła do pomieszczenia.

Zabezpieczasz swój dom przed włamaniem.
Rolety zewnętrzne zbudowane są z aluminium. Zapora tego typu z pewnością utrudni włamywaczowi dostanie się do wnętrza domu. Dodatkowo, jeżeli wyposażymy rolety w tzw. wieszaki blokujące, w znacznym stopniu utrudnią one podniesienie rolety przez włamywacza.

Chcesz zachować prywatność w swym domowym zaciszu.
Rolety zewnętrzne mogą być opuszczane do dowolnej pozycji. W przypadku mocnego nasłonecznienia, pozwalają na redukcję dostarczanego światła do pomieszczenia. Po całkowitym zamknięciu nie pozostawiają natomiast najmniejszego prześwitu, zapewniając prywatność domownikom.

Chronisz dom przed nagrzewaniem.
W miesiącach letnich często bywa, że w dni upalne poszukujemy rozwiązania na ochronę domu przed nagrzewaniem. Alternatywą do klimatyzacji może być w tym przypadku właśnie roleta zewnętrzna.

ROLETY_WIZUALIZACJA_sRGBd

Obsługa - Roleta ręczna

Obsługa rolet

Manualnie
Na ścianie zamocowany jest tzw. zwijacz, za pomocą którego opuszczamy, bądź podnosimy roletę.

Obsługa - Sterowanie kablowe

Kablowo
Z napędu rolety wyprowadzony jest kabel, do którego podłączany jest przełącznik naścienny. W sterowaniu kablowym najczęściej każda roleta ma własny przełącznik. Istnieje możliwość grupowania rolet, jednak wiąże się to ze stosutnkowo wysokimi kosztami.

Obsługa-Sterowanie-radiowe-143x300

Radiowo
Patrząc z perspektywy praktyczności, jest to rozwiązanie zdecydowanie najbardziej komfortowe. Każda z rolet (lub grupa rolet) obsługiwana jest za pomocą pilota.

Możemy sobie dowolnie programować scenariusze. Dla przykładu, na jednym kanale może się otwierać roleta w kuchni, na drugim kanale roleta w salonie, a na trzecim roleta w kuchni i salonie jednocześnie.

Do wyboru mamy aż 24 scenariusze. Rozwiązanie tego typu sprawdzi się również bardzo dobrze w przypadku inteligentnych domów.

Rodzaje rolet

Roleta podtynkowa

Roleta podtynkowa

Rozwiązanie zarówno praktyczne, jak i estetyczne. Kaseta rolety jest schowana pod styropianem, a klapa reziwyjna widoczna jest jedynie od strony zewnętrznej. Jeżeli interesuje Cię roleta tego typu, jeszcze przed rozpoczęciem stawiania ścian domu, koniecznie odwiedź nasz salon. Doradzimy Ci wówczas jak zaprojektować nadproża do Twojego domu.

Roleta naokienna

Roleta naokienna

Rozwiązanie bardzo popularne, ze względu na prostotę wykonania. W przypadku projektowania domu pod tego typu roletę, wystarczy zaprojektować otwór o 20 cm wyższy i... gotowe. Jest to jest mało problematyczne dla wykonawców i stosunkowo tanie pod kątem przygotowania. Roleta taka ma jednak ma kilka wad. M.in tzw. klapa rewizyjna rolety (element zdejmowany w przypadku awarii mechanizmu w rolecie) widoczna jest od środka pomieszczenia. Wykonana jest ona z plastiku, więc dla większości osób nie będzie ona stanowiła dekoracji wnętrza.

Roleta natynkowa

Roleta natynkowa

Rozwiązane, z którego często korzystają osoby, mające już gotową elewację. Montaż jest bardzo prosty, ponieważ roleta mocowana jest do zamonotowanego już okna, ewentualnie elewacji. Minusem tego rozwiązania jest fakt, że cała roleta (w tym jej kaseta) pozostaje widoczna.

JAK TO BĘDZIE WYGLĄDAŁO KROK PO KROKU

//timber.pl/wp-content/uploads/2016/06/krok-1-1.png

Spotkanie w salonie

Pewnych rzeczy nie da się pokazać na ekranie monitora, ani w katalogu.  Dotknij produktu przed zakupem.  Zapraszamy do wizyty w największym na Śląsku Cieszyńskim salonie stolarki.

//timber.pl/wp-content/uploads/2016/06/krok-2-1.png

Pomiar

Umawiamy się w dogodnym dla Ciebie terminie. O ustalonej porze zjawimy się na dokonanie pomiaru. Za dobranie właściwych wymiarów odpowiedzialność bierze nasza firma. Możesz być spokojny.

//timber.pl/wp-content/uploads/2016/06/krok-3-1.png

Złożenie zamówienia

Wybrana wymarzona roleta do Twojego domu? Świetnie! Możemy przystępować do rozpoczynania procesu realizacji zamówienia, gdzie zostaną „uszyte na miarę” rolety, specjalnie dla Ciebie. W dniu zamawiania podajemy Ci również dokładną datę montażu.

//timber.pl/wp-content/uploads/2016/06/krok-4-1.png

Montaż

Nadszedł dzień montażu.
O ustalonej godzinie przyjeżdżamy do Twojego domu, aby rozpocząć proces instalacji. Jak na solidną firmę przystało, po ukończeniu prac uprzątniemy swoje stanowisko pracy.

//timber.pl/wp-content/uploads/2016/06/krok-5-1.png

Opieka posprzedażowa

To rzecz naturalna, że każda rzecz, nawet najlepszej jakości, czasem ma prawo do użycia się. Będąc tego świadomi, chcemy dać Ci możliwość skorzystania z naszej pomocy. Dla Ciebie drzwi są zawsze otwarte. Chętnie pomożemy nawet w najdrobniejszej sprawie.

WYKONAJ PIERWSZY KROK